Hlavní stránka
Klubové oddíly
Fotbalové turnaje
Mezinárodní halový turnaj žáků v kopané Fotbal. turnaj mladších a starších přípravek Slavoj Olympia CUP O přeborníka OFS Br. Pokyny pro účastníky fotbalových turnajů

2019-2020 Text. část
Rozpis soutěží FAČR pro Moravu 2019-2020 Rozpis soutěže MSKFS pro SR 2020-21 Rozpis mistrovských
30
téma Fotbalistky FC SO Bruntál po penaltovém dramatu postoupily do 2. kola poháru KFŽ, kdy dokázaly vyřadit druholigový tým z Čáslavi !
Vydáno dne 17. 08. 2015 (3790x zobrazeno)

FC Slavoj Olympia Bruntál – FK Čáslav 1:1 (1:1) na pok. kopy 5:4
Fotbalistky FC Slavoj Olympia Bruntál po vítězství v předkole v minulém týdnu, kdy porazily divizní Sázavu u Lanškrouna přesvědčivě 7:1, hostily soupeře velmi zdatného z Čáslavi, kdy jejich soupeřky jsou účastníky celostátní druholigové soutěže. Fotbalistky Bruntálu postoupily do Moravskoslezské ligy, která je o nyní o soutěž níže, něž hrají jejich soupěřky.

Domácí tým Bruntálu již v minulém kole předvedl velmi dobrý výkon. Ovšem tentokrát je čekal soupeř o nejméně level výše. Ovšem začátek utkání se domácím hráčkám proti favorizovaným soupeřkám velmi vyvedl. Již ve 3.minutě zahrávala kapitánka domácích Jarošová rohový kop na, který si perfektně vyskočila Steffková a hlavičkou otevřela skóre 1:0. Domácí tým byl ze začátku aktivnější a vytvořil si další šanci, ale po standartní situaci Jarošové v 17.minutě jen těsně minula hlavou bránu Bizonová. Do 20.minuty byl domácí celek aktivnější. Ve 25.minutě ovšem Čáslav z rohového kopu po sporné situaci vyrovnala Buchtovou a od té doby byla nebezpečnější. Hráčky Bruntálu najednou nehrály uvolněně a hostující tým je přehrával. Naštěstí do poločasu se skóre neměnilo. Ve 2.poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou ovšem větší příležitosti měl domácí tým, ale nedokázal se prosadit. Hostující celek hrál velmi důrazně a byl za to odměněn několika žlutými kartami. V 87.minutě zatrnulo domácím fanouškům, kdy se obrovské šanci ocitla opět hostující Buchtová, ale Švajdová v brance domácích ji perfektním zákrokem vychytala. Po 90 minutách hry skončilo utkání nerozhodně a tak na řadu přišly pokutové kopy. Utkání tak gradovalo. Domácí trenéři Jiří Čagan a Lukáš Dorňák vybrali pět zkušených hráček a ty se odměnily skvělým způsobem. Kopat začala staronová posila ze Slovácka Varyšová a bylo 1:0 na pokutové kopy, hostující Karafiátová ovšem srovnala na 1:1, i díky ní si Švajdová na míč sáhla. Poté si míč postavila Helekalová a bylo to 2:1. Hostující kapitánka Veselá 2:2 opět málem Švajdová chytila. Kapitánka domácích Jarošová bezpečně 3:2. Hostující Buchtová tentokrát bez problému 3:3. V další sérii jak domácí Steffková na 4:3 i hostující Čápová pohodlně na 4:4. V páté sérii kopala za domácí Balážová a do šibenice nedala hostující Jelínkové šanci. A přišla rozhodující „penalta“. Míč si postavila za pomocí domácí brankářky Prchalová a nechala se trošičku rozhodit. Švajdová předvedla bravurní zákrok a pokutový kop chytla. Poté již propukla obrovská radost domácích hráček, které ve výborném utkání porazily velmi kvalitního soupeře.

Branky: Steffková. Pokutové kopy proměnily: Varyšová, Helekalová, Jarošová, Steffková, Balážová

Manažer žen Ladislav Švajda: „Musím jen a jen před holkama smeknout. Prakticky celý minulý ročník se potkávaly se soupeři, které jednoznačné přehrávaly. Ovšem tentokrát přijel soupeř jiného kalibru. Druholigová Čáslav. Velmi vyspělý celek. Začátek nám vyšel poté nás do poločasu soupeř přehrával a byl velmi důrazný. Ve 2.polčase již byla naše hra lepší, ale utkání bylo stále na vážkách. Nakonec se muselo rozhodnout v pokutových kopech. Naše hráčky je zahrávaly skvěle. Věřili jsme, že naše brankářka něco chytí a to se jí v páté sérii podařilo. Jsme velmi spokojeni. Porazit takový výborný celek je vynikající. Před novou sezonou došlo ke změně na trenérských postech. Davida Steffka, který odvedl v Bruntále výbornou práci, nahradil Jiří Czakan, bruntálský odchovanec, bývalý brankář a asistentem se stal Lukáš Dorňák, který nadále hraje za muže v Bruntále. Tým se posílil, kdy se vrátily staronové posily Varyšová ze Slovácka a Balážová z Loděnice a po zranění Maiwaldová po roce a půl, která se ovšem opět v utkání nešťastně zranila. Letos budeme hrát Moravskoslezskou ligu, kam jsme postoupili z divize a čekají nás vynikající týmy. Svá utkání budeme hrát v Kočově, což je škoda vzhledem k atraktivním soupeřům, ale věříme, že fanoušci si cestu za dobrým ženským fotbalem v ligové soutěži cestu najdou, jelikož v Kočově je hřiště ve výborném stavu. Všechny fanoušky na ligu zveme. Tímto vítězstvím nás v dalším kole, které bude ovšem až 8.11. čeká doma ligový tým Pardubic. Pokud bychom dokázali i toto utkání vyhrát čekal by nás mistr republiky tým Slávie Praha. V lize začínáme 30.8. v Nových Sadech. Poté nás čekají dvě utkání doma. 5.9. od 14 hodin Valašské Meziříčí a 12.9. od 13 hodin Hodonín vždy v Kočově“.

Sestava: Švajdová, Klepáčková, Steffková, Balážová, Dorňáková, Lacková, Jarošová, Varyšová, Helekalová, Bizonová, Šandová
Střídaly: Maková, Maiwaldová
Trenéři: Jiří Czakan, Lukáš Dorňák

( ZPĚT | vložil: Jan Urban | tisk | zdroj: Ladislav Švajda )

Sportuj s námi  |  Česká unie sportu

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

ČUS Bruntál

©2014 FC Slavoj Olympia Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení FC SO Bruntál, z.s.
(fotografie pro výrobu úvodního obrázku a pozadí webu poskytl František Kučera)

Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.