Hlavní stránka
Klubové oddíly
Fotbalové turnaje
Mezinárodní halový turnaj žáků v kopané Fotbal. turnaj mladších a starších přípravek Slavoj Olympia CUP O přeborníka OFS Br. Pokyny pro účastníky fotbalových turnajů
Náborové akce
Financování sportu z
České olympijské nadace
Informace pro rodiče


"Můj první gól"
Nábor mladých
fotbalistů a fotbalistek
Hledáme nové trenéry mládeže Hledáme pořadatele
Další informace
Školení, licence, kurzy Přestupní řád
Fotbalové asociace ČR
Adresář klubů
2018-2019
Adresář klubů KFS
2019-2020
Adresář klubů SR
2019-2020
Adresář klubů MSKFS
SR 2019-20
Rozpis soutěží
2019-2020 Text. část
Rozpis soutěží FAČR pro Moravu 2019-2020 Rozpis soutěže MSKFS pro SR 2020-21 Rozpis mistrovských
soutěží OFS Bruntál
2019–2020
Kalendář článků
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
téma Tomáš Adamovský: Chtěl jsem zkusit něco nového
Vydáno dne 12. 09. 2017 (1634x zobrazeno)

Bruntálu se v létě před právě probíhající sezonou krajského přeboru povedlo skvěle posílit svůj kádr. Jedním z nových důležitých článků mužstva je útočník Tomáš Adamovský.

Krajský přebor má za sebou už šest kol a tým, který v minulém ročníku měl problémy se záchranou Slavoj Olympia, zatím jen jednou ztratil body. Stalo se tak během uplynulé soboty na hřišti Staré Bělé, kde hostující výběr remizoval 1:1.

Plnou porci devadesáti minut vstřebal nový bruntálský forvard Tomáš Adamovský, avšak tentokrát vyšel gólově naprázdno. Sám se také vyskytl u několika dobrých možností. „Především v prvním poločase jsme měli několik šancí. Klidně jsme mohli dát dva nebo tři góly. Měli jsme smůlu.

Jsou to pro nás sice první ztracené body v sezoně, ale důležité je, že jsme se udrželi v čele tabulky. Soutěž je dlouhá a pokračujeme dále,“ komentoval muž, jenž je společně se zkušeným útočníkem Zdeňkem Orságem hlavním tahounem ofenzivy Slavoj Olympie.

Bodová ztráta se na dobré náladě v kabině nijak nepodepsala: „Atmosféra je stále skvělá. Toto škobrtnutí ji nemůže narušit. Myslím si, že se v Bruntálu sešli samí dobří lidé. Nemáme mezi sebou žádné konflikty a táhneme za jeden provaz.“

OSM LET KOPAL ZA SFC OPAVA

Tomáš Adamovský osm let působil ve Slezském FC Opava, kde usiloval o prosazení se do druholigového áčka, nakonec se však rozhodl vrátit do města, odkud pochází. „Čekal jsem, jestli v áčku nedostanu příležitost. Momentálně mi je dvacet a nejblíže jsem prvnímu tým byl zhruba před rokem, kdy jsem vyšel z devatenáctky, s níž jsem hrál nejvyšší dorosteneckou soutěž.

Prosadit se mi ale nakonec nepovedlo. V Opavě jsem byl dlouho, celkem osm let, a tak jsem chtěl zkusit něco nového. Z mého pohledu nebyl takový rozdíl hrát za opavské béčko divizi anebo krajský přebor v Bruntálu,“ poznamenala nová letní akvizice Slavoj Olympie, podle níž svou roli sehrál ještě jeden velice důležitý faktor:

„Dodělal jsem školu, automechanika. Žijeme s rodinou ve Starém Městě nedaleko Bruntálu a provozujeme autoservis. Chtěl jsem se teď vydat tímto směrem. Další velkou výhodou je, že na bruntálské hřiště to mám kousek, zhruba dva nebo tři kilometry.

Myšlenky, že bych si v budoucnu zahrál ve vyšších soutěžích, se nevzdávám. Teď jsem se ale rozhodl pro Bruntál a bylo by blbé, kdybych brzy po svém příchodu zase odešel jinam.“

CHCE POSTOUPIT DO DIVIZE

V novém mužstvu má důležitou úlohu. Nastupuje na hrotu a střílení branek leží hlavně na jeho bedrech. A v nové sezoně své úkoly také svědomitě plní. V šesti zápasech si připsal celkem pět gólů. Stejně jako druhá velká letní posila Marek Kyselý.

Současné bruntálské výsledky napovídají tomu, že vyšší soutěž by si možná mohl zahrát právě v Bruntálu. „Divizi by si město rozhodně zasloužilo a byla to i první věc, na kterou jsem se před příchodem do klubu ptal, jestli je hlavním cílem postoupit.

Klub za tím jde, ale čeká nás ještě dlouhá cesta. Nejlepší týmy jako Čeladná, Dětmarovice a další jsou teprve před námi,“ komentoval Tomáš Adamovský, jenž kromě Opavy pobyl i dva měsíce v olomoucké Sigmě:

„Bylo to po žácích, předtím než jsem šel do mladšího dorostu. Nakonec to ale nevyšlo. Nejspíš jsem tamní trenéry nezaujal,“ pokračoval čerstvě dvacetiletý útočník, jenž před sezonou mohl zamířit do Rýmařova, který hraje třetí ligu. „Byla šance tam jít, ale nakonec to nedopadlo,“ přiblížil bývalý forvard Opavy, který v minulosti nastupoval i na kraji zálohy: 

„Buď jsem hrál na hrotu anebo v záloze. V útoku mi to ale asi sedí více.“

 
Autor: Petr Dušek


Zdroj: http://bruntalsky.denik.cz/fotbal_region/tomas-adamovsky-chtel-jsem-zkusit-neco-noveho-20170906.html

 
( ZPĚT | vložil: Jan Urban | tisk | zdroj: www.bruntalsky.denik.cz, Petr Dušek )


POSLEDNÍCH 20 SOUVISEJÍCÍCH ČLÁNKŮ: :: Zobrazit všechny související články ::Jazykový překlad pro zahraniční návštěvníky

(odkaz na překladač Google.com)

Partneři

 

Národní sportovní agentura

 


 

 


 

Moravskoslezský kraj

 


 

Sportuj s námi  |  Česká unie sportu

 


 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

www.msmt.cz

 


 

Oficiální stránky města Bruntál

Oficiální stránky města Bruntál www.mubruntal.cz

 

Základní informace

sídlo
FC Slavoj Olympia Bruntál
Zahradní 1, 79201 Bruntál

registrace
zapsán u rejstříkového soudu v Ostravě pod číslem L 12430

číslo účtu
KB Bruntál
107-7869350287/0100

IČO: 02999293

kontakt
Předseda FC - Ing. Marek Jelínek
mobil: 420/737 783 242
e-mail: jelinek@mfkbruntal.cz

Tréninky / zápasy
07.03.2022:
28.02.2022:
28.07.2021:
15.12.2020:
15.12.2020:
Odkazy

stránky staršího dorostu


stránky mladších žáků (Facebook)


ml.přípravka 2007-2008


starší přípravka 2009


www.sportbruntal.czwww.fotbaloveturnajezen.
webnode.cz

www.olympiabruntal.cz


Regionální sdružení
ČUS Bruntál

www.cusbruntal.cz
www.hotelslezan.cz


©2014 FC Slavoj Olympia Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení FC SO Bruntál, z.s.
(fotografie pro výrobu úvodního obrázku a pozadí webu poskytl František Kučera)

Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
.